Przeczytaj opinie o voiceandmoreKomentarze

 • "Zarówno Paulina jak i Michał są w moim odczuciu bardzo dobrymi nauczycielami. Widać że są profesjonalistami w swojej dziedzinie, potrafią dobrze przekazać wiedzę, są zawsze przygotowani do zajęć. Daje się odczuć, że zależy im na uczniach i na tym, żeby uczeń naprawdę zrobił postępy. Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra..."

  Olga Janus

  więcej »
 • "Warsztaty lektorskie Voice and More pomogą Ci odkryć nieznane dotąd możliwości Twojego głosu, do tego kameralna grupa uczestników, nowe kontakty i znajomości, przystępna cena, materiały szkoleniowe i fantastyczna atmosfera. Nie bez znaczenia jest tu również osoba samego prowadzącego. Maciej Jabłoński to znakomity trener, posiadający obszerne portfolio w dziedzinie emisji głosu, którego użycza nie tylko jako lektor, ale również jako prezenter TVP."

  Aneta Kubacka

  więcej »
 • "Od długiego czasu miałam problemy ze strunami, wieczna chrypa, niedomykalność, polipy. A wszystko to przez złą emisję. Dzięki Studiu Voice and More, jego wykwalifikowanym instruktorom mogę o tym wszystkim zapomnieć! Po każdej lekcji czuję, że potrafię coraz więcej!...

  Olga Kalicka

  więcej »
 • zobacz wszystkie komentarze »

Vocal Health&Fitnes

Zapraszamy na warsztaty Metodą Vocal Health & Fitness(VHF)*.

Metoda VHF oparta jest na świadomości własnego ciała. W myśl zasady "najlepszym nauczycielem jest twoje ciało", uświadamia i pobudza partie mięśni, aby wydobyć oczekiwany efekt. Rozwija cały aparat mowy: oddechowy fonacyjny, artykulacyjny. Rozszerzając dotychczasowe pojęcie aparatu mowy także o aparat ruchu. W metodzie Vocal Health & Fitness stworzono specjalny zestaw ćwiczeń gimnastycznych pobudzających - rozgrzewających, rozciągających i wzmacniających, przeznaczony dla osób pracujących głosem. Technika VHF wyznacza specyficzną mapę ciała od stóp po głowę, wskazując miejsca uczestniczące w procesie wydobycia dźwięku. Unifikuje wiedzę z wielu dziedzin takich jak: śpiew, gra na instrumentach dętych, sport, medycyna, fizyka, dietetyka, psychologia i relaksacja. Zawiera elementy aerobiku, refleksoterapii, fizjoterapii, masażu i innych.

W sposobie budowania dźwięku Metoda VHF podąża dalej niż obecnie funkcjonujące techniki śpiewu, do żadnej niestojąc w opozycji.

Podczas warsztatu poruszane są następujące zagadnienia:

 • Wzmacnienie siły głosu i poszerzenie skali oparte na łatwości i lekkości emisyjnej
 • Higienę wydobycia dźwięku
 • Ćwiczenia oddechowe poszerzające pojemność płuc
 • Ćwiczenia budujące efektywny oddech
 • Gimnastykę aparatu mowy i ćwiczenia dykcyjne, które uświadamiają prawidłowe miejsce fonacji
 • Ćwiczenia usprawniające cały aparat
 • Pomoc w przygotowaniu planu dnia koncertowego bazująca na równomiernym rozkładzie wysiłku fizycznego i diety.

W warsztatach prowadzonych metodą VHF mogą uczestniczyć wszystkie osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przygotowania do pracy głosem. Zawodowi śpiewacy i piosenkarze, amatorzy, hobbiści i nauczyciele śpiewu, z zastrzeżeniem używania pozyskanej wiedzy do samodoskonalenia się. Kierowany jest do osób czynnie biorących udział w zajęciach.

Warsztat prowadzi: Grażyna Biernat-Benedetto

Dyplomowany pedagog śpiewu i certyfikowany Instruktor Aerobiku, mgr sztuki na kierunku wokalistyka w zakresie śpiewu solowego Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Wokalno-Aktorski). Koncertowała w kraju i zagranicą, prezentując repertuar od Baroku poprzez Muzykę Kościelną, Operę, Musical i Operetkę jak również muzykę współczesną. Dysponując skalą głosu pozwalającą zaprezentować utwory od mazzosopranu do sopranu koloraturowego. Wraz z rozwojem głosu - sopran dramatyczny - rozpoczęła koncerty z repertuarem wagnerowskim. Za najlepszą interpretację dzieła czeskiego kompozytora napisanego po 1950r otrzymała Nagrodę dyrektora Radia w Pradze.

Jej dyplom „Współczesne tendencje wzajemnego przenikania się muzyki klasycznej i rozrywkowej” zaprezentowała przed dwoma komisjami: wydziału Wokalno - Instrumentalnego oraz Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, który został oceniony przez Polskie Radio, jako „wysokiej próby artystycznej”.

Pierwsze poważne występy rozpoczęła w wieku 6 lat, w Teatrze Wielkim w Warszawie, śpiewając partię Tiny w “Małym Kominiaczyku" B.Brittena. W tym wieku również podkładając głos do audycji radiowych. Jako aktorka współpracowała z „European-Teatro-Sztuka – Il Teatro degli Artisti Europei in Varsavia” (spektakle w języku włoskim, polskim), pod dyrekcją Alberto Macchi. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie – śpiew i waltornia. I stopień ukończyła na fortepianie. Otrzymała Nagrodę Specjalną na „XXXV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego”, Nagrodę „European Voice & Music Festival”, z siedzibą w Munich, Niemcy, Zwyciężczyni konkursu „Warszawska Syrenka” w kategorii „Poezja śpiewana”. Finalistka X Concorso Internazionale „Porana Lirica”, Lungavilla (Włochy), „Antonin Dvorak's International Singing Competition” Karlovy Vary (Czechy), Półfinalistka „14th Boris Christoff International Competition”, Sofia (Bułgaria), 30th Concorso Internazionale di Canto „Maria Caniglia”, Sulmona (Włochy), XI Concorso Internazionale di Canto Lirico „Anselmo Colzani”, Budrio (Włochy) i inne.

Swoje umiejętności śpiewacze doskonaliła na kursach mistrzowskich, m. in. dwukrotnie z Montserrat Caballe (Zaragoza, Hiszpania), Jacques Blanc (Bordeaux, Francja), Peter Tschaplik (Berlin, Niemcy), Marina di Marco (Włochy), Helena Łazarska (Salzburg, Wiedeń, Austria), Ryszard Karczykowski (Warszawa, Polska)
„Voice in balance - regeneracja i głosowy anti-aging" - Janusz Niziołek (Kassel, Monachium, Niemcy). Aktorstwa: Andrzej Buszewicz (Kraków, Polska), Agnes Lander (Berlin, Niemcy). Dykcji w języku niemieckim: Otti Planerer (Berlin, Niemcy), Agnes Lander (Berlin, Niemcy). Uczestniczyła także w kursach z kameralistyki i gry na waltornii. Podążając za swoją edukacją i doświadczeniem stała się twórczynią metody kontroli głosu i nauki śpiewu: VHF - Voice Health & Fitness.

* Technika VHF jest metodą autorską, funkcjonującą we wszystkich jej przysługujących aspektach prawnych. Nauczanie i używanie nazwy VHF wraz z opracowanymi dla metody ćwiczeniami bez zgody autorki jest nieetyczne i niezgodne z prawem.

 

Orientacyjny plan kursu:page3image1952 page3image2112 page3image2272

- Rozgrzewka, aktywizacja i rozciąganie mięśni pracujących przy śpiewie

- Gimnastyka aparatu mowy

- Aktywizacja mięśni pracujących bezpośrednio przy wydobyciu dźwięku

- Przerwa

- Ćwiczenia na poszerzenie pojemności płuc

- Praca nad higieniczną inicjacją dźwięku

- Przerwa

- Praca nad problemami emisyjnymi w utworach

- Przerwa obiadowa

- Korekta indywidualna page3image12952

 

Uczestnicy warsztatu proszeni są o:

 • Przygotowanie dwóch utworów. Jeden, który sprawia trudności wykonawcze, drugi o niezbyt szerokiej skali i cichej dynamice
 • Podpisanie deklaracji o dobrym stanie zdrowia fizycznego
 • Wygodny, sportowy stroj
 • Zabranie ze sobą dobrego samopoczucia, uśmiechu i radości śpiewania:)

 

ZAPISY:
Aby zapisać się na warsztaty Vocal Health&Fitness, należy wysłać zgłoszenie na adres info@voiceandmore.com.pl oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 150 zł.

UWAGA!
O rezerwacji miejsc decyduje kolejność wpłat.

Minimalna ilość uczestników: 10 osób.

KOSZT: 359 zł/os.*

TERMIN: 18 - 19.03.2017r.

GODZINY WARSZTATÓW:
18.03.2017 - 08.00 - 16.00
19.03.2017 - 08.00 - 16.00

MIEJSCE: Studio Voice and More - Warszawa

*Przy zapisach do 28.02.2017 i wpłacie jednorazowej koszt warsztatu to 309zł.

 

vhf_logo[1].jpg