Przeczytaj opinie o voiceandmoreKomentarze

 • "Zarówno Paulina jak i Michał są w moim odczuciu bardzo dobrymi nauczycielami. Widać że są profesjonalistami w swojej dziedzinie, potrafią dobrze przekazać wiedzę, są zawsze przygotowani do zajęć. Daje się odczuć, że zależy im na uczniach i na tym, żeby uczeń naprawdę zrobił postępy. Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra..."

  Olga Janus

  więcej »
 • "Warsztaty lektorskie Voice and More pomogą Ci odkryć nieznane dotąd możliwości Twojego głosu, do tego kameralna grupa uczestników, nowe kontakty i znajomości, przystępna cena, materiały szkoleniowe i fantastyczna atmosfera. Nie bez znaczenia jest tu również osoba samego prowadzącego. Maciej Jabłoński to znakomity trener, posiadający obszerne portfolio w dziedzinie emisji głosu, którego użycza nie tylko jako lektor, ale również jako prezenter TVP."

  Aneta Kubacka

  więcej »
 • "Od długiego czasu miałam problemy ze strunami, wieczna chrypa, niedomykalność, polipy. A wszystko to przez złą emisję. Dzięki Studiu Voice and More, jego wykwalifikowanym instruktorom mogę o tym wszystkim zapomnieć! Po każdej lekcji czuję, że potrafię coraz więcej!...

  Olga Kalicka

  więcej »
 • zobacz wszystkie komentarze »

SLS

sls_ci_logo_1.jpgSpeech Level Singing to najskuteczniejsza metoda nauczania śpiewu na świecie poparta takimi nazwiskami jak m.in: Michael Jackson, Stevie Wonder, Liza Minnelli, Kelly Clarkson, Barbra Streisand, Chester Bennington, Josh Groban, Lionel Ritchie, Ray Charles, Al Jarreau i wielu innych.

Speech Level Singing to jednocześnie światowa organizacja kładąca ogromny nacisk na szkolenie trenerów wokalnych.

SLS -  tradycja włoskiego bel canto użyta w nowoczesny sposób, oparta NIE na sile i abstrakcyjnych pojęciach, ale na konkretnej nauce, wiedzy i doświadczeniu. Pozwala na świadome i poprawne używanie rejestrów głosu rozwijając jego skalę i moc w zdrowy oraz swobodny sposób. Metoda łącząca świat "rozrywki" i "klasyki" uczy pracy w różnych stylach poprzez poznanie zasad każdego z nich. SLS opiera się na wiedzy foniatrycznej i logopedycznej, dlatego skutecznie działa w rehabilitacji oraz relaksacji głosu, sprzyja leczeniu guzków śpiewaczych i niedomykalności strun głosowych. Efektem pracy metodą Speech Level Singing jest zdrowy głos używany świadomie w pełnej skali, bez załamań, problemów intonacyjnych, przeciążeń i chrypki.

Jeśli w kombinacji samogłosek i spółgłosek w śpiewanych frazach nasza krtań jest stabilna i struny głosowe domykają się prawidłowo od najniższych do najwyższych dźwięków skali wszystko jest w porządku, nasz głos działa prawidłowo - jest naturalny. Jeśli w dowolnym momencie krtań wykonuje ruch w górę lub w dół, bądź dźwięk staje się przepowietrzony – fonacja nie działa dobrze.

Krtań to specyficzny organ w środkowej części szyi zaraz pod brodą. U mężczyzn widoczny lepiej (tzw. jabłko Adama). To organ odpowiedzialny za powstawanie dźwięku (struny głosowe) i kontrolę przełykania. Kiedy krtań porusza się w górę mięśnie wokół strun głosowych działają jak zwieracz, który zamyka się po to, by nie dopuścić do połknięcia tchawicy. To bardzo ważny proces przy przełykaniu, ale niepożądany podczas śpiewania. Jeśli położysz rękę na krtani i ziewniesz okaże się że możesz również skierować krtań do dołu. Jest to dobry sposób, żeby odczuć niske położenie krtani. Główny cel podczas fonacji, to utrzymanie krtani w stabilnej pozycji, bez ruchów w górę i w dół.

Struny głosowe, znane również fałdami głosowymi są parą cienkich tkanek miękkich, które są połączone z przodu krtani i siegają do jej końca. Kiedy są domknięte przepływ powietrza jest tymczasowo zatrzymany. Ciśnienie powietrza z przepony natrafia na opór w postaci strun głosowych i tak powstaje dźwięk. Jeśli wokalista śpiewa powyżej środkowego C proces ten przebiega 440 razy w ciągu sekundy. To bardzo szybki i trudny proces.  Jeśli struny głosowe rozchodzą się, dźwięk staje się przepowietrzony i mięśnie okołokrtaniowe napinają się. Dochodzi do zwężenia fonacji, co  jest bardzo szkodliwe dla głosu. To jest bardzo skrócona wersja tego co dzieje się w ciele podczas śpiewania. Jednak, jeśli chcemy znaleźć receptę na dobre śpiewanie musimy nauczyć się kontrolować ten proces.

Sprawdź czy możesz zachować swoją krtań w stabilnej pozycji. Z pewnością okaże się, że istnieją dźwięki łatwe do osiągnięcia, ale niektóre są trudniejsze. Te trudniejsze miejsca w głosie to tzw. mosty. Kluczem do zrozumienia Speech Level Singing jest zrozumienie pojęcia mostów i mixu.
Mosty (most -  z włoskiego passagio) to specyficzne miejsca, w kórych głos przechodzi z jednego obszaru - rejestru w drugi. Te miejsca są wynikiem domykania się strun, które działają jak zamek błyskawiczny. Drgają na coraz mniejszej długości kiedy idziemy "wyżej". Pierwszy most jest najbardziej istotny, ponieważ wtedy mięśnie działają najczęściej. Jeśli tak jest, ściskają się wokoło krtani aby rozciągnąć struny do żądanej wysokości dźwięku. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat SLS zaleca się sięgnięcie do "Singing for the Stars", "Singers Advantage" lub konsultacje z certyfikowanym nauczycielem SLS.

Źródło: www.speechlevelsinging.com