Przeczytaj opinie o voiceandmoreKomentarze

 • "Zarówno Paulina jak i Michał są w moim odczuciu bardzo dobrymi nauczycielami. Widać że są profesjonalistami w swojej dziedzinie, potrafią dobrze przekazać wiedzę, są zawsze przygotowani do zajęć. Daje się odczuć, że zależy im na uczniach i na tym, żeby uczeń naprawdę zrobił postępy. Atmosfera na zajęciach jest bardzo dobra..."

  Olga Janus

  więcej »
 • "Warsztaty lektorskie Voice and More pomogą Ci odkryć nieznane dotąd możliwości Twojego głosu, do tego kameralna grupa uczestników, nowe kontakty i znajomości, przystępna cena, materiały szkoleniowe i fantastyczna atmosfera. Nie bez znaczenia jest tu również osoba samego prowadzącego. Maciej Jabłoński to znakomity trener, posiadający obszerne portfolio w dziedzinie emisji głosu, którego użycza nie tylko jako lektor, ale również jako prezenter TVP."

  Aneta Kubacka

  więcej »
 • "Od długiego czasu miałam problemy ze strunami, wieczna chrypa, niedomykalność, polipy. A wszystko to przez złą emisję. Dzięki Studiu Voice and More, jego wykwalifikowanym instruktorom mogę o tym wszystkim zapomnieć! Po każdej lekcji czuję, że potrafię coraz więcej!...

  Olga Kalicka

  więcej »
 • zobacz wszystkie komentarze »

Trenerzy

TRENERZY WOKALNI:

Anna Stokalska (Warszawa)

10010383_10203347083305079_5519222199887996604_o.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej i Voice and More.

Absolwentka Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz szkoły muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec. Jako stypendystka programu Erazmus spędziła rok na wydziale Direction Choral w Conservatoire Royale de Bruxelles – École Supérieure des Arts w Belgii.

Ukończyła specjalistyczne szkolenia trenerskie Speech Level Singing z Spencer‘em Welsh‘em oraz Kathy Kennedy (Warszawa 2012).
Od 2016 roku trener w programie precertyfikacji IVTOM. Odby
ła liczne szkolenia oraz seminaria wokalne prowadzone przez: Huberta Noe (Austria), Rociuo Guitard (USA), Marry Ann Kehler (USA), Sisi Handler (Austria), Enrico Di Lorenzo (Włochy), Jaime Vendera (USA). Swoją wiedzę poszerza o zagadnienia logopedyczne oraz foniatryczne ucząc się od najlepszych m. in. od Huberta Noe (Austria), İlter Denizoğlu (Turcja), Barbary Sambor (Polska). Uczestniczka warsztatów wokalnych m.in. Anny Serafińskiej, Moniki Malec oraz Moniki Urlik, obecnie sama prowadzi szkolenia i warsztaty. Zasiada w jury ogólnopolskich konkursów i festiwali muzycznych.

Swoje zajęcia prowadzi w oparciu o technikę Mix i Flow Phonation, które są obecnie najbardziej naturalnymi metodami, potwierdzonymi licznymi badaniami i doświadczeniem trenerów światowej klasy.

Jej uczniowie zdobywają miejsca na podiach ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, występują w teatrach muzycznych, oraz telewizyjnych programach talent show.

Prowadzi zespół rozrywkowy THE VOICES, z którym doszła do finału III edycji XFACTOR. Jako dyrygentka wystąpiła z THE VOICES podczas Festiwalu Filmów K. Kieślowskiego w Sokołowsku, Delegatów Konferencji Klimatycznej ONZ na Stadionie Narodowym, podczas otwarcia EXPO w Mediolanie, a także w projektach MIUOSH x JIMEK x NOSPR w Katowicach czy projekcie NowOsiecka.

Prywatnie, poza muzyką, kocha podróże, książki, teatr i dobre kino.
W
życiu kieruje się zasadą: wszystko jest możliwe, tylko puść zdarzenia w ruch!

 

 

 

Sylwia Zasempa (Warszawa)

sylwia.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Trener wokalny, wokalistka.

Absolwentka studiów na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność wokalistyka jazzowa. Śpiewa, komponuje utwory, a poza tym prowadzi badania w zakresie muzyki folkowej w Polsce, w czym pomagają jej studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z głosem pracuje od około 15 lat, technik wokalnych uczyła się od najlepszych trenerów w Polsce. Laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym Młodej Sceny Jazzowej, podczas Festiwalu Jazz Jantar 2016r.

Przez kilka lat udzielała się aktywnie na krakowskiej scenie jazzowej, co zaowocowało powstaniem zespołu Klara Cloud&The Vultures, w skład którego wchodzą wybitni, muzycy jazzowi młodego pokolenia. Obecnie pracuje nad autorskim albumem, wraz ze swoim drugim zespołem - FLARY.
Prywatnie kocha podróże, pyszną kuchnię oraz uczyć śpiewu najmłodszych adeptów sztuki wokalnej.Justyna Sprawka (Warszawa)

3a.jpg

 

 

 

 

 

Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej i Voice and More.

Wokalistka, pianistka, dyrygentka i autorka tekstów. Ukończyła II stopień Szkoły Muzycznej na instrument głowny - fortepian oraz Akademie Muzyczną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Pobierała tam lekcje wokalu jazzowego u Joanny Zagdańskiej. Laureatka oraz zwyciężczyni wielu festiwali piosenki francuskiej, angielskiej i poezji śpiewanej. Brała udział w warsztatach wokalnych u Eli Zapendowskiej i Grażyny Łobaszewskiej.

Od wielu lat związana ze sceną, współpracując z wieloma muzykami. Nie ogranicza się do jednego stylu, potrafi odnaleźć się w każdym rodzaju muzyki: od śpiewu klasycznego przez jazz do muzyki klubowej. Od kilku lat pochłonięta współpracą z producentami muzyki house, nagrywa własne piosenki, pisze do nich teksty i melodie. Współpraca zaowocowała wydaniem albumów w wytwórniach tj.: Sony Music (Polska), MyMusic (Polska), Shah – Digital (Niemcy), Bedroom Muzik (Miami), LAD Records (Portugalia), Central Stage Of Music (Niemcy), Active Sense Records (Niemcy), Music En Route (Polska), Tough Stuff Music (Niemcy). Od 2011 roku pracuje jako trener wokalny w Prywatnych Szkołach Muzycznych, a także daje lekcje gry na pianinie.


Prywatnie - “kociara “ i nie wyobraża sobie życia bez podróży. Spełniajac się zawodowo, znajduje czas na zwiedzanie ciekawych zakatków świata tj.: Alaska, Grenlandia, Kanada Nanavut, Islandia, Syberia, Korea Południowa, Japonia, Chiny, Jordania.

 

 

Magdalena Wieczorek - Duchewicz (Warszawa)

magda_do.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wokalistka, trener emisji głosu i interpretacji piosenki.

Absolwentka wydziału wokalnego Szkoły Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, mgr Psychologii SWPS. Pracowała m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie, Bielańskim Ośrodku Kultury na Bielanach. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki w zespołach m.in. Le Blue, Odo Irawo, aktualnie Same Suki. Laureatka konkursów muzycznych „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Mufka”. Wraz z zespołem Same Suki zdobyła nagrody na festiwalach: „Nowa Tradycja” (Nagroda specjalna, Polskie Radio – Warszawa2012), „Złota Fujara – Dragon Folk Fest” (I miejsce, Poznań 2013), "Mikołajki Folkowe" (II miejsce w konkursie scena otwarta oraz nagroda publiczności, Lublin 2013), Transvocale (najciekawszy polski zespół 2014, Frankfurt).  
Występuje także z baletem dworskim „Cracovia Danza” w spektaklu „Wesele w Ojcowie”.

 

 

 

Patrycja Serafin (Warszawa)

patrycja_serafin_music.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wokalistka, songwriterka, certfikowany trener wokalny Voice and More, logopeda.

Absolwentka Polonistyki, Edukacji Dorosłych i Marketingu Społecznego oraz Logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ma za sobą również przygodę w Szkole Muzyki Nowoczesnej na kierunku wokal z produkcją muzyczną. Śpiewa od dziecka, komponuje utwory i pracuje nad swoim autorskim repertuarem. Z głosem ma styczność ok 13 lat. Przygotowanie wokalne zdobywała na wielu warsztatach wokalnych, teatralno-wokalnych oraz emisyjnych od ekspertów polskich i zagranicznych (Natalia Lubrano, Kuba Badach, Gabor Winand, Elsa Valle, Elżbieta Zapendowska, Jadwiga Gałęska-Tritt, Barbara Tritt).

W przeszłości prowadziła terapię wad rozwojowych w Stowarzyszeniu Zwolenników Psychostymulacji we Wrocławiu z osobami z zaburzeniami o podłożu autyzmu, czy afazji. Artystycznie udzielała się nie tylko wokalnie, ale i aktorsko w amatorskim Teatrze A w Opolu. Obecnie związana ze sceną funkową, jazzową oraz popową.

Prywatnie fascynuje się podróżami, wystrojem wnętrz, kuchnią włoską i dobrym filmem.

 

 

 

Dawid Adamski (Jaworzno, Częstochowa)

dsc_0233_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej Voice and More.

Pedagog, Absolwent Edukacji Muzycznej oraz licznych szkoleń i warsztatów trenerskich m.in z Mary Ann Kehler, Sissy Handler, Regina Ebinal, dr Daniel Zangger Borch, Enrico di Lorenzo. Laureat I Miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Macedonii. Swoje pierwsze kroki wokalne stawiał u Magdy Dureckiej w Studiu Piosenki w Kluczborku. Z grupą Studio Singers z rąk starosty kluczborskiego uzyskał nagrodę Plastra Miodu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Specjalizuje się w technice Mix, IVTOM, SLS. Pracuje z ponad setką głosów miesięcznie. Ponadto prowadzi warsztaty emisji głosu oraz managementu dla wokalistów na terenie całej Polski.

Jest też absolwentem Politechniki Częstochowskiej gdzie studiował na wydziale zarządzania oraz dobył specjalizację oraz certyfikat Menedżera artystycznego, dzięki czemu prowadzi młodych artystów pragnących wejść na rynek muzyczny.

Często zasiada w jury ogólnopolskich festiwali muzycznych. Swoją wiedzę w zakresie prowadzenia chórów i zespołów wokalnych czerpał od takich wykonawców jak Ruth Waldron, Peter Francis, Corey Butler, TGD, Gospel Joy na wielu warsztatach i koncertach.

Prywatnie wielbiciel muzyki gospel i długich podróży.

 

 

 

Violetta Szopa - Tomczyk (Kraków)

img_2507.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikowany trener wokalny Voice and More.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec. Doświadczony muzyk, artysta, pedagog, certyfikowany trener wokalny. W śpiewie interesuje się takimi kierunkami jak: śpiew klasyczny, musical, pop, poezja śpiewana, jazz. Pracuje z uczniami również nad emisją głosu w mowie. Cały czas doskonali się indywidualnie biorąc udział w kursach, warsztatach i koncertach.

Od lat specjalizuje się w wykonawstwie muzyki dawnej grając na skrzypcach barokowych. Umiejętności rozwijała pod okiem mistrzów, m.in.: Barthold Kuijken, Rachel Podger, Rio Terakado, Martin Gester, Kati Debretzeni, Stephani Degant, Jaap ter Linden, Andreas Spering, Alessandro Moccia, Mira Glodenau.

Obecnie jest skrzypaczką Wrocławskiej Filharmonii Barokowej i Orkiestry Historycznej {Oh!}. Udziela prywatnych lekcji skrzypiec oraz prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci wg metody E.E. Gordona zdobywającej w ostatnich latach ogromną popularność w Polsce.


 

Aleksandra Sochacka (Łódź)

olar_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener wokalny, wokalistka.

Absolwentka Akademii  Muzycznej o specjalności Edukacja Artystyczna. Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.

Udziela się w wielu muzycznych projektach. Jeszcze jako nastolatka wyjechała na festiwal Eurowizji w Rydze, gdzie wystepowała z zespołem Ich Troje w roli chórzystki. Z zespołem współpracowała przez kolejne kilka lat. Swojego głosu użyczyła na płytach takich artystów jak: Red&Spinache, Ziyo, Revolucja, Marian Lichtman. Wraz z kwartetem Sweet Rebels dostała się do finałowej dziewiątki I-szej edycji X Factor. Niegdyś wokalistka łodzkiego zespołu Nietykalni, dzisiaj krakowskiego coverbandu Spider Band.

 

 

Karolina Karcz - Sołomin (Gdańsk)

img_3759a_2.jpg

 

 

 

 

 

 

Certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej i Voice and More.

Ukończyła studia w klasie śpiewu solowego dr Aleksandry Kucharskiej-Szefler w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (2014). Brała udział w studenckich projektach operowych, w których na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku zaśpiewała partię Fanny z Weksla małżeńskiego G. Rossiniego oraz partię Lauretty z opery Gianni Schicchi G. Pucciniego. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach m.in. u Charlotte Lehman, Claudio Desderiego i Paula Eswooda. W 2012 roku uczestniczyła w Letnim Międzynarodowym Programie Erasmusowym w Tallinie, gdzie doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie muzyki współczesnej. Jest laureatką I nagrody I Konkursu Musicalowo-Operetkowego w Olsztynie (kwiecień 2010) oraz finalistką V Konkursu Pieśni i Arii im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach (maj 2011). Była wielokrotną Stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie artystycznej.

W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonuje partię Bolesława w operze Ubu Rex Krzysztofa Pendereckiego, partię Papageny w operze Czarodziejski flet Wolfganaga Amadeusza Mozarta oraz partię Ireny w operze Madame Curie Elżbiety Sikory. Z operą Madame Curie we wrześniu 2014 roku uczestniczyła w Festiwalu Opery i Tańca w Tianjin (Chiny). W grudniu 2015 roku została zaproszona przez Operę Bałtycką w Gdańsku do wykonania partii Adeli w koncertowej wersji operetki Zemsta nietoperza Johanna Straussa. W marcu 2016 roku zaśpiewała partię Arabelli w operze Czarna maska Krzysztofa Pendereckiego. W grudniu 2014 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zaśpiewała tytułową partię Rebeki w operze Michała Dobrzyńskiego z towarzyszeniem orkiestry Progress pod kierownictwem Szymona Morusa. Była to pierwsza w historii opera wystawiona w języku kaszubskim.

W październiku 2016 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w operze Goplana Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego gdzie wykonała partię Skierki.

Działalność edukacyjną prowadzi od ukończenia studiów. Specjalizuje się w śpiewie klasycznym i rozrywkowym. Artystka chętnie wykonuje repertuar oratoryjno-kantatowy oraz lirykę wokalną.

 

 

TRENERZY WSPÓŁPRACUJĄCY:

 

Anna Kacprzak (Warszawa)

a.cioch_(3).jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich „Logopedia Ogólna i Kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych „Kształcenie Głosu i Mowy” na Uniwersytecie SWPS oraz licznych certyfikowanych kursów. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec.

Logopeda z pasją. Wierzy, że porozumiewanie się i umiejętności interpersonalne są podstawową umiejętnością życiową. Do obszarów jej szczególnych zainteresowań należą: rehabilitacja głosu, terapia zawodowych zaburzeń głosu, nauka prawidłowej emisji głosu, praca nad oddechem, wady wymowy, logopedia artystyczna.

Pracuje z aktorami, wokalistami, nauczycielami, lektorami oraz wszystkimi, którzy chcieliby poprawić jakość swojego głosu i mowy.
Już od najmłodszych lat interesowała się także muzyką. Ukończyła liczne kursy teatralne, muzyczne i dubbingowe. 

W pracy wykorzystuje różne metody i techniki dopasowując je indywidualnie do potrzeb ucznia. Jest zaangażowana i cierpliwa, a praca z ludźmi sprawia jej przyjemność. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę. Wie jak ważne jest dobre podejście do ucznia i motywacja do wykonywanych ćwiczeń.

 

 

 

Maciej Jabłoński (Warszawa)

mj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezenter Telewizji Polskiej, lektor, trener emisji głosu i wystąpień publicznych.

Wykładowca Akademii Telewizyjnej TVP. Nagrywa spoty reklamowe radiowe i telewizyjne, filmy fabularne oraz dokumentalne, prozę, zapowiedzi telewizyjne, materiały multimedialne. Użycza głosu do dubbingu. Współpracuje z wieloma studiami nagraniowymi w Polsce oraz za granicą.

Prowadzi zajęcia indywidualne i warsztaty grupowe z zakresu: poprawa i doskonalenie dykcji, barwa (powiększanie możliwości ekspresyjnych, wzmacnianie strun głosowych, tzw. „bezpieczne mówienie"), prawidłowy oddech, interpretacja tekstu, praca przed mikrofonem (także podczas zajęć indywidualnych), konstruowanie wypowiedzi, opanowanie tremy podczas wystąpień publicznych

Maciej Jabłoński pracuje z lektorami, prezenterami i reporterami radiowymi oraz TV, konferansjerami i wszystkimi, którzy wykorzystują głos zawodowo. W swojej pracy opiera się na dużym doświadczeniu dydaktycznym oraz praktycznym, czyli wieloletniej pracy przed mikrofonem i przed kamerą.

Prywatnie specjalista z zakresu nowoczesnych technologii.


 

Marta Butryn (Lublin)

10991373_782375635171197_6207646772774302946_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Wokalistka i songwriterka.

Swoje umiejętności wokalne doskonali już od kilkunastu lat. Poszukując drogi do śpiewu opartego nie na intuicji, a pełnej świadomości wykorzystywania głosu, w 2008r trafiła do Voice and More, gdzie poznała metodę SLS, której jest wierna do dziś.

Laureatka wielu konkursów wokalnych, uczestniczka drugiej edycji X Factor. Ma za sobą tysiące live actów z djami oraz muzykami sesyjnymi. Od 2009r jest wokalistką zespołu klezmerskiego Berberys, z którym wydała płytę i koncertowała w całej Polsce.
Udzielała się w licznych projektach polskiej sceny hip-hopowej,
z którą jest mocno związana. W 2010r wraz z lubelskim gitarzystą- Piotrem Bogutynem stworzyła duet akustyczny, w którym mieszają się funk, soul, rnb, rap i pop. Obecnie wraz z producentem Teką (Tomasz Kucharski) pracuje nad swoim solowym albumem.

Jej zainteresowania pozamuzyczne skupiają się wokół stylizacji, wizażu i charakteryzacji zwłaszcza scenicznej, bo jak sama twierdzi, nasz wizerunek, to 50% sukcesu.